Termíny procházek

Termíny na jaro 2023:

Pro aktuality a další příspěvky nás sledujte na facebooku.

26. 2. (ne) – Za botanickými krásami pozdní zimy. Stálezelená vegetace, jehličnany, pupeny, plody, zimní a předjarní květy. Dopolední procházka do parku Lužánky.

20. 4. (čt) – Podvečer v barevném lese. Pestrý a květnatý jarní aspekt listnatých hájů v NPR Hádecká planinka.

29. 4. (so) – Procházka na celodenním kurzu v Určicích u Prostějova, podrobnosti a přihlášky viz odkaz

1. 5. (po) – Procházka po rozkvetlé Planýrce v rámci mezinárodní výzvy City Nature Challenge. Městská divočina plná překvapivých rostlinných setkání. (předběžný termín)

20. 5. (so) – Čmeláčí den v Brně-Židenicích, park Bohumila Hrabala (podrobnosti v odkazu)

27. 5. (so) – Velká bylinková procházka se Zbyňkem Mlčochem, Brno-Ořešín (podrobnosti a přihlášky v odkazu)

30. 5. (út.) – Železniční divočinou Jižního centra. Dobrodružná výprava zemí nikoho ze Zvonařky do Horních Heršpic (z cyklu AutenTICké procházky, pořádá Turistické a informační centrum města Brna; podrobnosti a vstupenky v odkazu).

11. 6. (ne) – Floristický minikurz v Brně aneb Jeden den přírodovědcem (podrobnosti a přihlášky viz odkaz, pravděpodobně okolí VKP Horka v Ořešíně)

18. 6. (ne) – Zámecký park ve Slavkově u Brna. Dendrologická prohlídka jednoho z nejkrásnějších zámeckých parků na jižní Moravě.

29. 6. (čt) – Stará Ponávka zapomenutá a znovu objevená. Okolo Staré Ponávky neboli Svitavského náhonu z Komárova na Křenovou (z cyklu AutenTICké procházky, pořádá Turistické a informační centrum města Brna).

Proběhlo v roce 2022 (klikněte pro zobrazení fotogalerie):

Uvítám spolupráci!

Rozumíte-li třeba hmyzům, ptákům, houbám, geologii, jste dětský vychovatel či pedagog volného času a líbí-li se vám myšlenka společné poznávací procházky nebo kurzu, rád se s vámi zkontaktuji🙂